Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Jak sprzątać mieszkanie i dom bez chemii?
Blog

Jak sprzątać mieszkanie i dom bez chemii?

W dzisiejszych czasach zaczynamy dostrzegać szersze perspektywy w aspektach, z którymi mamy styczność na co dzień. Te zjawisko tyczy się również sprzątania naszych domów i mieszkań. Dziś ekologiczne sprzątanie, czyli sprzątanie bez chemii jest koniecznością. Ciągle rosnąca świadomość niebezpieczeństw, którymi się otaczaliśmy w ostatnim wieku, skutkuje wieloma propozycjami rozwiązań problemów. Coraz częściej możemy się spotkać z artykułami na temat eko sprzątania domu i mieszkania. Obalają one mit, że mycie bez chemii jest droższe, oraz zachęcają do używania ekologicznych zamienników – a popierają to wachlarzem korzyści. Najważniejszym z nich jest oczywiście bezpieczeństwo. Sprzątając bez chemii chronimy zdrowie swoje i swoich bliskich. Popularne detergenty szkodzą nam poprzez kontakt ze skórą, oraz wnikają w układ oddechowy. Warto zwrócić również uwagę na alergie, które w ostatnich dekadach stają się coraz powszechniejsze. Plusów jest jednak więcej. Sprzątając ekologicznie dbamy także o środowisko i jego mieszkańców. Kontrolujemy cykl, który do nas wraca w różnych postaciach, również w formie pokarmu. Nadal jednak pozostaje jedna bardzo ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Czy sprzątanie ekologiczne faktycznie jest takie łatwe i skuteczne?

Ekologiczne sprzątanie

Eko sprzątanie – ekologiczne sprzątanie bez chemii

Najoszczędniejszym czasowo sposobem jest zakupienie ekologicznych zamienników produktów, których do tej pory używaliśmy. Jednak z ekologicznego punktu widzenia, nie jest to najlepszy sposób. Dlaczego? Pomijając fakt, że dana przesyłka musi trafić do odbiorcy, co wiąże się np. z produkcją dwutlenku węgla, takie substancje spotkamy często w plastikowych butelkach. Jesteśmy jednak w stanie sami sporządzić taki preparat, który będzie skuteczny i nie będzie wiązał się z wszystkimi wyżej wymienionymi sprawami. Większość produktów, które są potrzebne do sporządzenia ekologicznych środków czystości, posiadamy już w domach. Są to produkty codziennego użytku – cytryna, soda oczyszczona, ocet, woda, czy sól. Warto jednak również zwrócić uwagę na możliwość przechowywania ich w pojemnikach wielokrotnego użytku – np. słoiczkach. W ten sposób, nie tylko sprzątamy ekologicznie dom i mieszkanie, ale także jesteśmy ekologiczni w szerszej perspektywie. W zależności od wybranej powierzchni i typu zabrudzenia, używamy różnych preparatów. Warto jest stworzyć kilka preparatów za jednym razem, dzięki temu zaoszczędzimy na czasie. Mając kontrolę nad procesem, jesteśmy w stanie również zadbać o zapach, który zostanie z nami po ekologicznym posprzątaniu mieszkania. Dzięki temu nasze sprzątanie jest łatwe, skuteczne i przyjemne. Jednak, nie każdy lubi i ma czas by sprzątać. W takim przypadku najlepiej powierzyć te zadanie zaufanej firmie sprzątającej, która nie używa substancji szkodzących zdrowiu. Dzięki temu mamy pewność, że mieszkanie zostanie posprzątanie kompleksowo. Firma sprzątająca MrOffice, realizuje również zlecenia na ekologiczne sprzątanie domów i mieszkań bez chemii. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsze zlecenie od klienta czy kolejne, do realizacja sprzątania podchodzimy z równie wysoką starannością. Zakres prac jest ustalany indywidualnie ze zleceniodawcą, w zależności od potrzeb. Firm sprzątających jest wiele, nasza jest jedyna w swoim rodzaju. Dlaczego? Sprzątamy ekologicznie mieszkania i domy. Mówimy tu nie tylko o sposobie sprzątania, ale również o wszystkich aspektach, które dzieją się dookoła niego. Dzięki połączeniu NanoSilver Technology z sumiennością naszych pracowników, oraz indywidualnym podejściem do potrzeb klienta jesteśmy w stanie uzyskiwać najlepsze wyniki na rynku. Korzystamy z rękawic z nanosrebrem, dzięki którym w powietrzu nie ma szkodliwych dla nas substancji, freonów, czy czynników alergicznych. W ten sposób nie generujemy dodatkowego plastiku, który szkodzi środowisku. Wyznajemy również filozofię ZERO WASTE, dzięki której nie marnujemy cennej wody. Wierzymy, że takie podejście zapewni nam wszystkim lepszą przyszłość. Taką, w której będziemy mieli mniej powodów do zmartwień.

Mycie okien i szyb

Ekologiczne sprzątanie domu i mieszkania

Wierzymy, że każdy z nas powinien się zainteresować sprzątaniem mieszkań i domów w ekologiczny sposób. Staramy się propagować taki styl sprzątania i szerzyć świadomość zysków jaki niesie. W grupie siła. Pamiętajmy, że pomagamy tym sobie samym na wielu poziomach – zdrowotnych, finansowych, środowiskowych. Każdy z nas lubi przebywać w czystym otoczeniu. Jednak fakt, że nasze mieszkanie, lub dom zostało posprzątane ekologicznie, nadaje temu codziennemu zadaniu nowego blasku, a satysfakcja jest podwójna. Ekologiczne sprzątanie mieszkania i domu, a więc sprzątanie bez chemii jest przyszłością, wszyscy pamiętajmy o tym!

Autor artykułu:

Ania
Z Anią odkryjesz jak dbać o dom i rodzinę, nie używając chemii!

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: