Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Blog

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

W dzisiejszych czasach tempo życie większości z nas wydaje się być bardzo szybkie. Na przestrzeni wieków, ludzie zaczęli przyswajać coraz więcej informacji, podejmowali się większej ilości zadań i czynności. Wszystko to wpływało na różne gospodarowanie i zarządzanie sobą w czasie. Nastąpił efekt priorytetyzacji zadań. Niektóre z nich są konieczne do wykonania, jednak mogą być delegowane innym, w tym usługi sprzątania. Skorzystanie z firmy sprzątającej mieszkanie stało się bardzo popularną opcją, zwłaszcza wśród osób, które posiadają własne firmy, dużo zleceń, czy rodzinę. Usługi sprzątania mogą być realizowane cykliczne, bądź jednorazowe – w zależności od potrzeb klienta. Warto też zwrócić uwagę na wybór firmy sprzątającej – często opinie wystawione na Internecie są dla nas wskazówką, czy warto powierzyć dane zlecenie wybranej ekipie sprzątającej. Jednak, nie tylko ten czynnik jest ważny. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dana firma sprzątająca ma odpowiednie certyfikaty i sprzęt, który jest używany podczas wykonywania usług, jakie stosuje techniki sprzątania. Od czego natomiast zależą koszty sprzątania mieszkania?

Sprzątanie w biurach

Ceny za sprzątanie mieszkania

Ceny za sprzątanie mieszkania potrafią wahać się między małymi kwotami, a tymi naprawdę sporymi. Wszystko zależy od wachlarza czynników, które determinują ostateczny koszt. Co może się przyczynić do wzrostu wyceny wykonania usługi? Jest to przede wszystkim metraż, który wymaga sprzątania. Logicznym jest, że większe mieszkania wymagają więcej włożonej energii do ich posprzątania, a co za tym idzie – więcej będziemy musieli zapłacić za usługę. Kluczowa jest również lokalizacja. Ceny za metr są różna dla wielu miast, województw. Dla mniejszych miejscowości, ceny za usługi porządkowe są mniejsze niż dla większych miast, typu Wrocław, czy Warszawa. Ważny jest również fakt, że osoba sprzątająca musi najpierw dojechać do naszego mieszkania. Kolejnym z istotnych czynników jest stopień zabrudzenia obiektu do sprzątania. Przykładem są mieszkania świeżo po remoncie – dla nich koszty wzrastają znacząco. Dla zleceniobiorców ważne są również oczekiwania. W przypadku sprzątania mieszkań, firmy sprzątające często oferują podstawowy pakiet usług. Jeśli lista pozycji jest dłuższa – będzie się to wiązało z dodatkowymi nakładami finansowymi. Jedną z takich pozycji jest mycie okien, dla których stawki potrafią być wysokie – np. w przypadku okien trzyskrzydłowych. Warto jest również zaznaczyć fakt powtarzalności wykonywania usług. Dla pojedynczych zleceń, ceny są znacznie większe niż w przypadku zleceń cyklicznych, bądź abonamentowych. Jeśli klient decyduje się na powierzenie swojego mieszkania firmie sprzątającej więcej niż jeden raz – często może spodziewać się różnego rodzaju rabatów, dzięki którym jest w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Mycie okien i szyb

Sprzątanie mieszkania – jaki jest łączny jego koszt?

Łączny koszt wykonania usługi sprzątania mieszkania jest często najistotniejszą kwestią, dzięki której decydujemy się podjąć, lub nie, współpracy z daną firmą sprzątającą. Aby przybliżyć potencjalną cenę takiej usługi, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie fakty opisane powyżej. Ceny różnią się w zależności od metrażu mieszkania, ilości okien do mycia, miejscowości, województwa, zakresu czynności do wykonania, oraz stanu czystości mieszkania. Dodatkowo, wpływ może mieć termin wykonania usługi czy sposób, dzięki któremu zlecenie zostanie wykonane. Średnio, koszt posprzątania całego mieszkania, uwzględniając mycie okien, dla mieszkań poniżej 40 metrów kwadratowych, zaczyna się od 200 złotych. Z kolei, dla mieszkań o metrażu przekraczającym 100 metrów kwadratowych – cena takiej usługi może wynosić nawet 500 złotych. Pomimo tego warto jest powierzyć takie zadanie profesjonalnej firmie sprzątającej, która korzysta z najwyższej jakości sprzętu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas, który możemy poświęcić rodzinie, czy hobby. Pamiętajmy też o tym, że korzystając z usług firmy porządkowej, cyklicznie bądź abonamentowo, mogą nam zostać doliczone rabaty, dzięki którym koszty ogólne zostaną zmniejszone.

Sprzątanie bez chemii

Autor artykułu:

Ania
Z Anią odkryjesz jak dbać o dom i rodzinę, nie używając chemii!

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: