Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Ile kosztuje sprzątanie domu?
Blog

Ile kosztuje sprzątanie domu?

W dzisiejszych czasach dom jest jedynie przystankiem w codziennej pogoni za obowiązkami. Potrafimy pracować godzinami, a nawet przez całe dnie, po czym wracamy do swojego gniazdka, traktując je jako miejsce do naładowania baterii. Nikt w takim trybie życia nie ma czasu na dbanie o swoje cztery ściany, przez co często przestrzeń, w której żyjemy, jest zaniedbana. Przychodzą w końcu takie dni, kiedy zostajemy w swoim domu na dłużej. Może to być spowodowane chorobą, lub zwyczajnie potrzebujemy pobyć sami, a nikt nie lubi przebywać w niechlujnym otoczeniu. Od kilku lat wzrosła popularność wynajmowania firm, które oferują sprzątanie naszego domu. Jest to doskonałe rozwiązanie z uwagi na to, że ludzie z roku na rok coraz bardziej skupiają się na rozwoju, mają więcej obowiązków, a co za tym idzie, nie potrafią znaleźć nawet chwili na to, by zadbać o miejsce, w którym mieszkają. Różne firmy sprzątające zatrudniają pracowników, którzy gotowi są stanąć na wysokości zadania i posprzątać lokum za nas. Nikt nie lubi wracać po ciężkim dniu do nieuporządkowanego domu, warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Wynajmując firmę porządkową, z pewnością oszczędzamy sobie wielu zmartwień. Posiadając dom lub mieszkanie, chcemy, by ktoś zadbał o porządek w nim, w czasie, gdy mamy do załatwienia ważniejsze sprawy. Wynajęcie firmy sprzątającej gwarantuje mnóstwo zaoszczędzonego czasu, który możemy poświęcić rozwijaniu swoich pasji, przyjaciołom, czy rodzinie. Posprzątanie całego domu potrafi zająć mnóstwo godzin i nawet, jeśli już znaleźlibyśmy na to chwilę, to warto ją wykorzystać na inne zajęcia. Jeśli już zdecydujemy się na zlecenie takiej usługi komuś z zewnątrz, jakiej ceny moglibyśmy się spodziewać?

Sprzątanie domów Wrocław - Sprzątanie mieszkań Wrocław

Cena za sprzątanie domu

Ceny za sprzątanie domu są bardzo różne. Kluczowym jest metraż, który zazwyczaj będzie większy niż w przypadku wynajmowanych/zakupionych mieszkaniach w miasteczkach, czy miastach. Wolnostojące domy często są dwupiętrowe, posiadają piwnicę, strych, a także tereny zielone należące do posesji. Wycena zlecenia usługi w takim przypadku zależy więc także od ilości zadań, które zostaną powierzone profesjonalnej firmie sprzątającej. Jeśli chcemy, by każde pomieszczenie zostało wysprzątane przez pracownika firmy, musimy liczyć się z większymi kosztami. Warto też wspomnieć o innym ważnym czynniku, tj. stopniu zabrudzenia. Nawet jeśli tylko jedno pomieszczenie będzie w mniej zadbanym stanie, wycena może osiągnąć jeszcze większy pułap. Często spotykamy się również z osobnymi wycenami dla mycia okien. Są one skomplikowanym tematem ze względu na ich ilość, czy rodzaj. Cena za mycie jednego pojedynczego okna jest znacznie mniejsza niż w przypadku okna trzyskrzydłowego czy balkonowego. Innym ważnym czynnikiem wpływającym na wycenę jest lokalizacja. W przypadku mniejszych miejscowości, firmy sprzątające proponują niższe kwoty niż w przypadku większych miast, gdzie domy wolnostojące znajdują się na obrzeżach miast, lub nawet poza ich granicami. Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość wykonywania usług – w przypadku pojedynczych zleceń, koszty są większe niż w przypadku zleceń cyklicznych, gdzie często naliczane są dodatkowe rabaty.

Czyszczenie detali

Ile kosztuje sprzątanie domu raz w tygodniu?

Cena sprzątania całego domu przez profesjonalną firmę sprzątającą to około 300-500 złotych, co przekłada się średnio na minimum 50 złotych za godzinę. Różnica cen wynika z czynników, które zostały opisane wyżej i często nie wliczają one kosztów mycia okien, które są podawane osobno. Jednak, są to zazwyczaj ceny pojedynczego zlecenia. Gdy decydujemy się zlecić sprzątanie naszych domów osobom zewnętrznym – najczęściej myślimy o zleceniu cyklicznym, np. raz w tygodniu. Różne firmy sprzątające są w stanie zapewnić rabaty, dzięki którym w skali roku jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Zależy to jednak od podejścia firmy sprzątającej, więc warto poświęcić czas przy wyborze odpowiedniej ekipy porządkowej. W czasach, kiedy brakuje wszystkim czasu, takie firmy potrafią być nie tylko doraźną pomocą, ale również i pewnego rodzaju zwracającą się inwestycją.

Sprzątanie bez chemii

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły