Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Sprzątanie magazynu – dlaczego warto zlecić firmie sprzątającej?
Blog

Sprzątanie magazynu – dlaczego warto zlecić firmie sprzątającej?

Magazyny i różnego rodzaju hale odgrywają kluczową rolę w wielu przedsiębiorstwach. Duże ilości mniejszych i większych firm potrzebują przestrzeni, by przechowywać ważne dla nich produkty. Stanowią one nieodłączny, kluczowy segment w prawidłowym działaniu spółki. Dlaczego jednak warto dbać o porządek w tego typu przestrzeniach skoro kontrahenci nie mają wglądu do tych pomieszczeń? Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo pracowników hal. W magazynach, gdzie panuje bałagan, prawdopodobieństwo wypadku znacząco wzrasta. Pracownicy są także narażeni na inne niebezpieczeństwa zdrowotne. Inną kwestią, która również jest warta podkreślenia to fakt, że w uporządkowanym i czystym magazynie prace przebiegają bardziej sprawnie i szybciej. Dzięki temu, cała firma ma szanse na sprawne funkcjonowanie. Gdy jeden segment zawodzi – problemy przechodzą automatycznie na kolejne, co powoduje opóźnienia. Warto zastanowić się nad trwałą pielęgnacją o dobrostan magazynów. W dokonywaniu takiego wyboru, trzeba odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie – zatrudnić nowych pracowników i ich wykwalifikować, czy zlecić zadanie firmie zewnętrznej? Firmy sprzątające od jakiegoś czasu poszerzają zakres swoich usług, dzięki czemu coraz większy ich odsetek zajmuje się sprzątaniem hal i magazynów. Jednak, jakie plusy mogą wynikać z podjęcia współpracy z firmą sprzątającą?

Sprzątanie magazynów

Sprzątanie magazynów przemysłowych – dlaczego warto zlecić zewnętrznej firmie?

Profesjonalne sprzątanie hal magazynowych to kompleksowe zadanie, które wymaga dużych podkładów czasowych oraz finansowych. W dzisiejszych czasach zlecanie usług sprzątających zewnętrznym firmom często okazuje się być najlepszym i trwałym rozwiązaniem problemu. Zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na aspekt finansowy – zatrudnienie całej kadry pracowniczej, która przy sprzątaniu hal i magazynów powinna przejść odpowiednie szkolenia BHP – jest znacznie droższe niż zlecenie takich samych usług. Dlaczego tzw. „outsourcing” (z ang. outside-resource-using, korzystanie z zewnętrznych źródeł) ma tak dużą rzeszę zwolenników? W przypadku sprzątania hal i magazynów osoba sprzątająca pracuje na wysokości, lub potrzebuje specjalnego sprzętu, aby obowiązki były wykonane z należytą dokładnością. To wymaga wielu uprawnień, które powinny być z góry zapewnione przez rzetelną firmę sprzątającą. Nie wymaga to dodatkowego zarządzania większą ilością pracowników. Wszystko podlega ustalonym regułom, które są egzekwowane przez przedsiębiorstwo zewnętrzne. Wygoda oraz czas są jednymi z najcenniejszych zalet, w przypadku prowadzenie przedsiębiorstwa. W poszukiwaniu ciekawszych alternatyw oraz ich wdrażaniu, jesteśmy w stanie otwierać kolejne drzwi, a w rezultacie osiągamy wyższe wyniki. Jednak, na rynku istnieje wiele firm sprzątających, które oferują swoje usługi. W momencie gdy zdecydujemy się nawiązać współpracę z firmą zewnętrzną, musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, dzięki którym wybierzemy tę najlepszą dla nas. Może to być cena, jakość usług, dostępność czasowa, doświadczenie na rynku, czy sposób wykonywania usług.

Sprzątanie łazienki

Dlaczego MrOffice jest firmą, której warto zaufać?

Sprzątanie magazynów przemysłowych jest czynnością, którą ciężko sobie wyobrazić bez użycia wszelakiej maści środków chemicznych. MrOffice Firma sprzątająca ekologicznie, wychodzi z rozwiązaniem tego problemu. Dzięki użyciu NanoSilver Technology jesteśmy w stanie doprowadzić każdy magazyn i halę do stanu idealnej czystości, przy użyciu jedynie wody. Co więcej – proponowany przez nas system jest całkowicie hipoalergiczny, co oznacza, że jest bezpieczny dla zdrowia wszystkich pracowników. Wykonywanie tych czynności jest możliwe dzięki posiadaniu wielu maszyn szorująco-czyszczących. Z ich pomocą, jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania szybko, dokładnie i nie ingerując w pracę osób obsługujących hale i magazyny. Dodatkowym atutem jest odpowiednie wykwalifikowanie pracowników, w tym również z zakresu BHP. W skład zakresu oferowanych przez nas prac wchodzi zamiatanie, odkurzanie, maszynowe mycie powierzchni, mycie bram, toalet i elementów konstrukcji, oraz utrzymanie porządku w szatniach. Jesteśmy firmą z kilkunastoletnim stażem na rynku. Jako wykwalifikowana ekipa sprzątająca, naszym priorytetem jest jakość, ponad ilość. Dzięki naszemu podejściu i proponowanych technikom sprzątania, nie tylko możemy się pochwalić nienaganną opinią na temat naszej firmy, ale stwierdzamy, że jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku.

Sprzątanie bez chemii

Autor artykułu:

Wioletta
Czystość bez kompromisów z Wiolettą. Twoje hale i magazyny w najlepszych rękach.

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: