Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Sprzątanie hali produkcyjnej – od czego zacząć?
Blog

Sprzątanie hali produkcyjnej – od czego zacząć?

Sprzątanie hali produkcyjnej, czy fabryki jest zadaniem niezwykle kompleksowym. Wymaga ono wielu działań, czasem w ściśle określonych warunkach, aby efekt był zadowalający, a samo wykonywanie pracy bezpieczne. W związku z wyzwaniami, jakie może stawiać przed sobą zachowanie porządku w tych pomieszczeniach, zaleca się korzystanie z usług firm sprzątających. Posiadają one odpowiednio przeszkolonych pracowników, którzy potrafią idealnie dostosować się do trybu pracy obiektu, oraz bezkolizyjnie zająć się jego czystością. Takie hale znajdziemy w różnych branżach z sektora przemysłowego i każde z nich wymaga profesjonalnych rozwiązań, aby zachować czystość. Dlaczego jest ona jednym z priorytetów tychże obiektów? Mycie i czyszczenia hali produkcyjnej przede wszystkim działa przeciw wypadkowo, dzięki czemu unikamy potencjalnych zagrożeń. Co więcej, brudne pomieszczenia mają też wpływ bezpośrednio na nasze zdrowie – czyste i zadbane powierzchnie nie tylko korzystnie wpływają na chęci pracy, ale są bezpieczne dla układu oddechowego. W halach produkcyjnych możemy także spotkać się z koniecznością użycia zaawansowanych maszyn, aby wszystkie procesy były wykonywane starannie i na czas. Mają one większe prawdopodobieństwo uszkodzenia w zaniedbanych obiektach, a także ich praca wymaga mniejszych pokładów energetycznych. Dbając więc o czystość hali, dbamy również o nasz portfel. Od czego powinniśmy zacząć? Od wybrania odpowiedniej firmy sprzątającej.

Czyszczenie posadzki przed i po

Proces sprzątania fabryk

Mycie i czyszczenie hal produkcyjnych wymaga profesjonalnego i indywidualnego podejścia w zależności od potencjalnych zanieczyszczeń oraz innych utrudnień. Powierzenie takiego zadania odpowiedniej firmie sprzątającej z przeszkolonymi pracownikami oraz specjalistycznym sprzętem, zapewnia nas o dobrze wykonanym zleceniu. Powierzając usługi firmie zewnętrznej powinniśmy przede wszystkim zainteresować się potrzebami naszych hal. Warto zadać sobie pytanie jak często powinny być one sprzątane, a następnie zająć się zakresem czynności porządkowych. Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na prace 3 razy w tygodniu, zwłaszcza gdy hala jest wykorzystywana całodobowo. W zależności od rodzaju zabrudzeń, czasu użytkowania i powierzchni – częstotliwość może być odpowiednio większa, lub mniejsza. Aby nie tracić na wydajności hal, prace takie powinny przebiegać w trakcie najmniejszego natężenia ruchu – to pomaga obydwu stronom. Takimi ramami czasowymi są zazwyczaj wczesne godziny poranne, lub późny okres popołudnia. Wybierając firmę zewnętrzną, ustalamy również zakres obowiązków, które są wykonywane w zleceniu. Najczęściej wybieranymi usługami jest wynoszenie odpadów, sprzątanie trudno dostępnych miejsc, mycie podłóg i posadzek, pranie wykładzin dywanowych, odkurzanie, czy usuwanie wycieków substancji technologicznych. Wszystkie te czynności powinny być dopasowane pod obiekt, który będzie podlegał procesowi sprzątania. Jeśli firma jest w stanie spełnić nasze najważniejsze wymagania, warto też zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty. Warto poszukać firmy, która używa najnowszego technologicznie sprzętu, czy też takiej, która sprząta ekologicznie.

Czyszczenie płytek

Dlaczego warto nam powierzyć sprzątanie hali produkcyjnej?

MrOffice jest firmą działającą na rynku już od kilkunastu lat. Dbamy o potrzeby naszego Klienta. Rozumiemy, że nasze usługi nie powinny kolidować z obowiązkami pracowników hal i magazynów. Wykorzystujemy samojezdne urządzenia, które w połączeniu z zaangażowaniem pracowników ekipy sprzątającej gwarantuje wysoką jakość wykonywanych usług. Dbamy o to by całe przedsiębiorstwo pracowało nienagannie, stawiamy na porządne podstawy. Nasi pracownicy są zaangażowani w wykonywanie usług, stawia nas to wysoko na tle innych firm. Ekologiczne sprzątanie zapewnia nam pozycję lidera na rynku usług porządkowych we Wrocławiu. Dlaczego to jest takie ważne? Bez środków chemicznych w procesie sprzątania, zapewniamy zdrowie nie tylko naszym pracownikom, ale również osobom na co dzień pracującym w fabrykach. Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi maszynowemu oraz korzystania z NanoSilver Technology, proponowany przez nas system jest nie tylko hipoalergiczny, ale też skuteczny i pozwala nam na stosowanie filozofii ZERO WASTE. Dzięki niej, jesteśmy w stanie używać tylko takiej ilości wody, jakie są nam potrzebne. W rezultacie, mamy realny wpływ na środowisko.

Sprzątanie bez chemii

Autor artykułu:

Wioletta
Czystość bez kompromisów z Wiolettą. Twoje hale i magazyny w najlepszych rękach.

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: