Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Mycie witryn sklepowych przez firmę sprzątającą
Blog

Mycie witryn sklepowych przez firmę sprzątającą

Mycie witryn sklepowych czy szklanych elewacji budynków potrafi przysporzyć wiele zmartwień. Od kwestii technicznych przez sprzętowe, aż do bezpieczeństwa. Niemniej witryna sklepu stanowi jego wizytówkę, a od pierwszego wrażenia może sporo zależeć.

Mycie witryn sklepowych – przykry obowiązek czy inwestycja?

Widząc piękną, przejrzystą witrynę sklepową otrzymujemy informację o tym, jak duże zaangażowanie i dbałość o szczegóły prezentuje sobą firma. Szkło nie jest materiałem, na którym łatwo jest utrzymać czystość, ale przeszklone drzwi, okna i ściany elegancko się prezentują i zachęcają potencjalnego klienta do odwiedzin w sklepie. Witryna daje możliwość przyciągnięcia wzroku przypadkowego przechodnia poprzez przemyślaną i interesującą aranżację, jak również umożliwia niezobowiązujące zajrzenie do sklepu bez konieczności bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Idealnie przejrzyste okna sklepowe wpuszczają zdecydowanie więcej światła podkreślając wnętrze pomieszczenia, a także wpływając na komfort pracowników. Dostęp do światła słonecznego ma ogromny wpływ na samopoczucie człowieka. Biorąc pod uwagę fakt, że wielu z nas większość dnia spędza w pomieszczeniach, warto jest wykorzystać każdą możliwość, by skorzystać z jego dobroczynnego działania na ludzki organizm.

Mycie witryn sklepowych

Utrzymanie w czystości witryny sklepowej może być sporym wyzwaniem. Zazwyczaj znajdują się one w miejscach, gdzie łatwo o zabrudzenia. W centrach czy pasażach handlowych, gdzie klienci często przechodzą blisko szyb, zabrudzenia z dłoni i obuwia pojawiają się szybko i są bardzo widoczne. Natomiast właściciele sklepów przy ulicach borykają się z pyłem z drogi i zaciekami po deszczu, które są trudniejsze do usunięcia. Niezależnie od tego jaka jest lokalizacja witryny sklepowej zachowanie jej czystości wymaga sporo regularności i wprawy. Dodatkowym utrudnieniem jest często wysokość okien. Mycie witryny może być obowiązkiem pracownika sklepu, ale jeżeli wymaga ono wejścia na podwyższenie lub drabinę zaczyna się wiązać z pewnym ryzykiem. Osoba obsługująca sklep niekoniecznie jest fizycznie przygotowana na takie wyzwania, a jeżeli wysokość ściany jest znacząca pracodawca ma obowiązek zatrudnić do jej mycia osobę z uprawnieniami wysokościowymi.

Mycie witryny sklepowej profesjonalnym sprzętem czy domowymi sposobami?

Mnogość doskonałych sposobów na mycie szyb jest zdumiewająca. Zarówno, jeżeli chodzi o stosowane środki, jak i technikę wykonania. Niezależnie jednak od tego, czy w domu wybieramy wodę z octem czy dedykowany detergent musimy pamiętać o tym, że większość z nas myje okna kilka razy w roku. Zatem nasuwa się wniosek, że mycie okien domowymi sposobami sprawdza się raczej w domu. Mycie witryny sklepowej wymaga zdecydowanie większej częstotliwości i nie ma tutaj miejsca na wpadki. Smugi na oknach w mieszkaniu zauważą co najwyżej domownicy czy nasi goście. Witryna sklepowa jest oglądana przez setki osób każdego dnia. Pełniąc swoją funkcję reprezentacyjną może pięknie zaprezentować firmę, jak również sprawiać wrażenie niechlujności.

Mycie okien i szyb

Profesjonalne firmy sprzątające prezentują kompleksową ofertę mycia witryn sklepowych. Posiadają odpowiedni sprzęt, taki jak myjki parowe i ciśnieniowe, ściągaczki teleskopowe, szmatki gwarantujące brak smug oraz sprawdzone środki czyszczące, dzięki czemu usługa jest wykonana szybko i skutecznie. Firma zapewni także przeszkolonych pracowników z doświadczeniem i uprawnieniami wysokościowymi, a nawet przyjedzie z własnym rusztowaniem czy podnośnikiem, jeżeli to konieczne. Właściciele firm sprzątających są na bieżąco z aktualnymi przepisami dotyczącymi prac w przestrzeni publicznej i wymogów dotyczących bezpieczeństwa, co stanowi dużą wygodę dla zleceniodawcy i pozwala na przekazanie części obowiązków w ręce profesjonalistów.

Nie bez znaczenia jest również temat dbałości o środowisko naturalne. Sprzątanie potrafi pochłonąć wiele litrów wody, nie wspominając już o generowaniu ogromnej ilości odpadów oraz zanieczyszczeń z detergentów. Firma MrOffice za główny cel od lat stawia sobie sprzątanie z poszanowaniem środowiska i nieustannie pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą na zminimalizowanie takich efektów ubocznych pracy. Użytkowanie wysokiej jakości sprzętu oraz wielorazowych ściereczek niweluje wytwarzanie odpadu do minimum, a sprawdzone systemy YONIC i NanoTechnologySilver pozwalają na wykonanie usługi najwyższej jakości przy użyciu jedynie zdemineralizowanej wody.

Wygląd witryny odpowiada za pierwsze wrażenie o lokalu. Każdemu właścicielowi zależałoby, aby była ona piękna i czysta, zachęcała do wejścia do sklepu dając tym samym szansę na zdobycie nowego klienta. Mycie okien nie należy do najłatwiejszych prac porządkowych, dlatego warto rozważyć zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej, która posiada doświadczenie, niezbędny sprzęt i pracowników, dzięki czemu zapewni wysoką jakość wykonanej usługi.

Autor artykułu:

Ewa
Odkryj przestrzeń, w której praca staje się przyjemnością. Z Ewą stworzysz harmonię, która inspiruje.

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: