Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Ile kosztuje sprzątanie biura?
Blog

Ile kosztuje sprzątanie biura?

Sprzątanie biura jest zadaniem kompleksowym, które wymaga dużej ilości czasu. Jest to ważne ze względu na atrakcyjność naszej firmy, ale i pracowników, dzięki której możemy osiągać założone cele. W brudnych pomieszczeniach biurowych, efektywność wykonywanych prac jest znacznie mniejsza, co również wpływa na ważną sferę atmosfery w pracy. Zanieczyszczone biura stwarzają również niebezpieczeństwo dla pracowników, nie tylko alergików. W nieposprzątanych przestrzeniach o wiele częściej dochodzi do wypadków. Dodatkowo, to jak wyglądają nasze firmy, jest pewnego rodzaju wizytówką, dzięki której łatwiej pozyskać nowych klientów. Firmy z dużym metrażem powierzchni biurowej, stają przed dylematem zatrudnienia kilku osób sprzątających, którymi dodatkowo będzie ktoś musiał zarządzać. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które łatwo ominąć zlecając to firmie zewnętrznej. Dodatkowo, outsourcing jest często wygodniejszą opcją. W momencie gdy się zdecydujemy na outsourcing, pozostaje wybrać odpowiednią firmę sprzątającą, która rzetelnie zajmie się zleconymi jej obowiązkami, a także przedstawi czytelną wycenę wykonywanych usług. Warto też zwrócić uwagę na politykę firmy, sposób wykonywania usług, jej kadrą pracowniczą, opinie. Jakie mogą być koszty wykonania takie zlecenie i od czego będą one zależeć?

Efekt czyszczenia płytek

Cennik sprzątania biura

Wycena wykonania usługi sprzątania biura będzie różniła się w zależności od firmy. Jednym z najważniejszych aspektów jest oczywiście metraż. Im większe biuro, tym większej kwoty możemy spodziewać się przy wycenie. Sprzątanie biura jest również czynnością, której możemy się spodziewać cyklicznie, rzadko kiedy oferta opiewa na pojedyncze zlecenie. Cykliczne wykonywanie usług przez jedną firmę porządkową może przynieść nam szereg korzyści, w szczególności finansowych. Regularnie wykonywana praca jest najczęściej po prostu tańsza. Jednak to nie są jedyne czynniki, które wpływają na koszt zlecenia. Innym ważnym elementem jest zakres usług, które zostaną powierzone ekipie sprzątającej. Profesjonalne firmy sprzątające często wychodzą z tak zwanym pakietem podstawowym, który obejmuje przede wszystkim odkurzanie i mycie podłóg, wycieranie kurzy, sprzątanie toalet, czy wymianę worków na śmieci. Często możemy spotkać się z przypadkiem osobnego wyliczenia kosztów mycia okien, zwłaszcza jeśli okna te znajdują się na wysokości. Wiąże się to nie tylko ze specjalnie wykwalifikowaną kadrą, ale również i sprzętem. Każde biuro wymaga indywidualnego podejścia do zadania i nieraz możemy spotkać się z przedsiębiorstwami o specjalnych potrzebach. Specjalistyczne potrzeby, które będą wymagać użycia zaawansowanego sprzętu, wiążą się ze wyższym kosztem usługi. Dodatkowo, w większych miastach możemy liczyć się z większymi kosztami takich usług niż w przypadku mniejszych miejscowości.

Sprzątanie posadzki i wykładzin

Ile kosztuje sprzątanie biura?

Podanie ściśle określonej kwoty w takim przypadku jest niemożliwe. Nawet podanie sztywnych ram wydaje się być zadaniem, które nie zawsze będzie skuteczne. Wszystko to zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa, wybranej firmy sprzątającej, metrażu oraz cykliczności zleceń. Standardowo dla małych firm o metrażu nieprzekraczającym 100 metrów kwadratowych, takie zlecenia mogą się zamknąć w kwotach nieprzekraczających 300 złotych. Są to oczywiście koszty pojedynczego zlecenia. W przypadku, gdy decydujemy się na sprzątanie w biurze, dwa razy w tygodniu, koszt miesięczny może wynieść około 2500 złotych. Z kolei, dla przedsiębiorstw o powierzchni 200 metrów kwadratowych, te kwoty sięgają okolic nawet i 500 złotych za jedno zlecenie. Nie mniej jednak, warto jest zainteresować się takim rozwiązaniem dla naszego przedsiębiorstwa. Jest to wygodne rozwiązanie, które nieraz może się okazać dla nas korzystniejsze pod względem czasowym i finansowym.

Sprzątanie bez chemii

Autor artykułu:

Ewa
Odkryj przestrzeń, w której praca staje się przyjemnością. Z Ewą stworzysz harmonię, która inspiruje.

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: