Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Firma sprzątająca i Miasta Życzliwe Naturze
Bez kategorii

Firma sprzątająca i Miasta Życzliwe Naturze

Zielone tramwaje i ekologiczne sprzątanie: Miasta Życzliwe Naturze 

Jedną z kluczowych transformacji, która czeka nas wszystkich w najbliższych dekadach, będzie – a może już jest – TRANSPORT. Jako firma sprzątająca promująca ekologiczne rozwiązania, poszukujemy i wdrażamy najbardziej odpowiedzialne metody dostarczania artykułów higienicznych z punktu A do punktu B. Nie odkrywamy Ameryki, planując trasy w sposób maksymalnie efektywny i minimalizujący zużycie paliwa. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości będziemy poruszać się w określonych strefach wyłącznie tramwajami? 

Zielone tramwaje dla ekologicznego miasta

Tramwaje przyszłości, wzbogacone o nowoczesne technologie takie jak napęd wodorowy czy bateriowy, mogłyby przemierzać miejskie ulice bez szkody dla otaczającego środowiska. Zielone torowiska, obsadzone niską roślinnością, stające się oazami bioróżnorodności, wspierając zdrowie psychiczne mieszkańców i wzbogacając ekosystemy miejskie? „Prof. Piotr Tryjanowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podkreśla: „Nasze badania ujawniają, że tramwaje mogą współdzielić krajobraz z naturą, wzbogacając ekosystemy miejskie. Dotychczas zaniedbywany aspekt zielonej infrastruktury tramwajowej okazuje się kluczowy dla zdrowia psychicznego mieszkańców oraz bioróżnorodności.”

Promowanie zdrowia i różnorodności biologicznej

Firma sprzątająca MrOffice i projekt  „BerCleanGoGreen”, to propozycja współpracy z miejskimi inicjatywami na rzecz ochrony przyrody, dzięki czemu możemy tworzyć przestrzenie przyjazne dla  ludzi, natury w tym pszczół pszczół i innych owadów zapylających. Mamy wizję miast z miejskimi parkami, torowiskami i przestrzeniami publicznymi, które stają się enklawami dla dzikiej przyrody, jednocześnie będąc czystymi i dostępnymi dla mieszkańców. 

Badania międzynarodowych zespołów naukowców z Polski, Niemiec i Brazylii, opublikowane w „Scientific Reports”, odkrywają, jak istotny wpływ mają tramwaje na miejską różnorodność biologiczną.

Polecamy artykuł pt. Naukowcy sprawdzają, czy tramwaje mogą wspomóc miejską przyrodę 

Źródło: https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C101907%2Cnaukowcy-sprawdzaja-czy-tramwaje-moga-wspomoc-miejska-przyrode.html

Życzliwe Miasto Naturze, w duchu inicjatywy BerCleanGoGreen, to miejsce, gdzie transport publiczny jest przyjazny nie tylko dla ludzi, ale i dla przyrody. 

Autor artykułu:

Ewa
Odkryj przestrzeń, w której praca staje się przyjemnością. Z Ewą stworzysz harmonię, która inspiruje.

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: