Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Sprzątanie po budowie i remoncie to sztuka walki – rozmowa z ekspertem MrOffice
Bez kategorii

Sprzątanie po budowie i remoncie to sztuka walki – rozmowa z ekspertem MrOffice

Wojtek jest naszym ekspertem od sprzątania po remontach i budowie. Jednak poza pracą zawodową w jego życiu dużą rolę odgrywa sport, czyli sztuki walki, które są jego pasją od czasów dzieciństwa. Wojtek opowiedział nam, jak wykorzystuje swoje umiejętności i doświadczenie sportowe podczas wykonywania usług sprzątających i organizowania pracy dla zespołu.

Wojtek: W MrOffice zajmuję się doczyszczaniem powierzchni po remontach i budowach. Generalnie są to cięższe zadania, tam gdzie tradycyjne metody sprzątania – mopem i zwykłym płynem, nie sprawdzają się. Są to obiekty mocno zapylone, z zabrudzeniami po olejach i farbach.

MrOffice: A jak sprzątać po remoncie? Jak przebiega taki proces?

W: Każdy obiekt po budowie czy po remoncie jest inny, dlatego dla każdego z nich trzeba dobrać odpowiednią metodę sprzątania. Najczęściej rozpoczynamy pracę od jej zaplanowania, obmyślenia strategii działania, czyli jaki dobrać sprzęt, jakie środki do doczyszczania, ilu potrzeba ludzi, bo to też jest bardzo ważne. Następnie jest przygotowanie tych ludzi do pracy, tak aby każdy wiedział, co ma robić i wszystko było dobrze zorganizowane. A później następuje przystąpienie do pracy.

M: Właśnie, a jak zacząć sprzątanie po remoncie lub po budowie?

W: Zawsze zaczynamy od największych zabrudzeń typu gruz, duże gabaryty do wyniesienia. Później systematycznie schodzimy do bardziej precyzyjnych prac, bardziej szczegółowych zabrudzeń jak na przykład okna, pozostałości po tynkach czy farbach. Następnie przechodzimy do końcowych prac, czyli doczyszczania podłóg, usuwania kurzu.

M: To niezłe wyzwanie taka praca! Jak się w tym czujesz jako organizator?

W: Dobrze się czuję, ponieważ lubię wyzwania. A dobra organizacja jest kluczem do sukcesu wykonania takiej pracy. Dobranie odpowiednich środków i sprzętów, przede wszystkim maszyn, które będą używane do sprzątania, gwarantują powodzenie całej pracy. Wszystko trzeba naprawdę dobrze zaplanować od A do Z. To są zazwyczaj duże obiekty, w których wykonujemy usługi, więc wszystko musi się spinać.

M: A czy taka praca wymaga dużo wysiłku fizycznego?

W: Tak, bardzo często trzeba wynieść gruz, duże gabaryty, więc trzeba mieć trochę siły, aby sobie z tym poradzić. Ale są też prace bardziej precyzyjne np. mycie okien.

M: Przejdźmy teraz do głównego punktu w naszej rozmowie, czyli do pytania: w jaki sposób łączysz sprzątanie po remoncie i budowie ze sztukami walki?

W: Rzeczywiście wykonywanie mojej pracy i uprawianie sztuk walki mają ze sobą trochę wspólnego. To jest tak jak w walce – trzeba wszystko zaplanować, jest obóz przygotowawczy do danego turnieju czy walki, trzeba się przygotować – tak jak tutaj do danej pracy. Trzeba też obrać odpowiednią strategię, czyli rozdzielić zadania na poszczególne osoby, aby każdy wiedział dokładnie, co ma robić. To jest bardzo ważne. A później już podjęcie tej walki, czyli samo sprzątanie. Zazwyczaj trzeba wracać parę razy do tego samego procesu, do tego samego miejsca i kilka razy doczyszczać.

M: To nauka cierpliwości jest pewnie elementem wspólnym, prawda?

W: Tak. A później podsumowanie tego wszystkiego i wyciąganie wniosków na kolejną pracę czy na kolejną walkę. Czyli robimy się coraz lepsi po każdym takim zdarzeniu.

M: A czy mógłbyś wymienić te konkretne sztuki walki, które uprawiasz?

W: Tak. Zaczynałem od kickboxingu 10 lat temu i przez 6 lat go trenowałem. To była taka moja pierwsza miłość największa. Wcześniej jako dziecko ćwiczyłem judo w ramach szkolnych zajęć, ale to nie było na poważnie. Później przeszedłem na boks, który do tej pory uprawiam, ale już bardziej rekreacyjnie. Sam dla siebie trenuję, żeby trzymać formę.

M: To jest dobre, bo masz przygotowanie fizyczne do takiej ciężkiej pracy. Jest to nie tylko kwestia siły, ale i wytrzymałości, wydolności organizmu. Trzeba się nauczyć długo pracować z odpowiednim oddechem, żeby wytrzymać długą rundę – co też można odnieść do twojej pracy.

W: Tak, podobnie w kwestii psychiki. To też jest bardzo ważne. Warunki pracy są niesprzyjające podczas sprzątania po budowach i remontach. Praca jest ciężka, a dopóki nie zostanie skończona, to trzeba tam być. Często też są wymagania, aby usługa była zrobiona szybko, bo gonią terminy oddania danego obiektu.

M: Czyli trzeba być zdeterminowanym i nieustępliwym, a więc podobnie jak w sztukach walki. Jeszcze zwróciłabym uwagę na to, w jaki sposób dobierasz ekipę. Czy są to stali ludzie? Jakie masz podejście do pracy z ludźmi? Jak ich traktujesz?

W: Mam ludzi, z którymi stale współpracuję i przy pewnych zleceniach, gdy mogę sobie na to pozwolić, opieram się na nich. Jednak zdarza się, że są większe prace i wtedy trzeba dobrać ludzi z zewnątrz. Organizujemy rekrutację, ludzie się zgłaszają i oceniamy po zgłoszeniach, kto nam odpowiada, a kto nie. W trakcie rozmowy zazwyczaj wychodzi, czy z kimś łapię dobry kontakt, czy nie. Jeśli od początku mam z kimś dobry kontakt, to potem w trakcie pracy też będzie okej.

Co do organizacji pracy z ludźmi, to dla mnie jest najważniejsze, aby każdy miał swój jasny przydział obowiązków. Tak samo w kwestii przerw w pracy uważam, że to jest bardzo ważne. Praca na takich budowach nie jest lekka, łatwa i przyjemna. Uważam, że tam naprawdę trzeba szanować człowieka i dawać mu przerwy. Podczas wszystkich większych zleceń organizujemy przerwę z zapewnionym posiłkiem i gorącymi napojami. Staramy się szanować naszych ludzi, też żeby oni wiedzieli, że doceniamy to, co robią. Ważne jest dla mnie, aby byli zadowoleni i nie czuli się wykorzystywani.

M: Poruszyłeś istotny punkt. Ponieważ misją naszej firmy nie jest tylko wykonywanie usług sprzątających, ale również dążenie do tworzenia atmosfery wzajemnego szacunku – żeby pracownicy otrzymywali wypłatę na czas, czuli się docenieni, zauważeni, żeby było im dobrze w swoim miejscu pracy.

W: W sztukach walki bez dobrego zespołu też nic nie osiągniesz. Musisz mieć zgrany zespół, bez niego nic nie da się zrobić. W obu tych przypadkach liczy się umiejętność współpracy.

M: Dokładnie. Żyjąc na świecie, w jakiś sposób wzajemnie sobie pomagamy. Możemy pomóc osobom w trudnej sytuacji poprzez wciąganie ich do pracy. Kiedyś częstą terapią dla osób z nizin społecznych było uprawianie sztuk walki. Podobnie gdy pracuje się w dobrej ekipie, z ludźmi, którzy się szanują, to można wtedy zyskać nie tylko pieniądze, ale też takie wyjście do społeczeństwa.

W: Najczęściej jak ktoś zaczyna z nami pracować, to potem już chce kontynuować, wraca do nas. Staramy się godnie wynagradzać naszych pracowników, dobrze ich traktować, oferować dobre warunki pracy. To jest taka uczciwa gra, tak samo jak jest wymagana w sztukach walki.

M: Znaleźliśmy wiele płaszczyzn, które łączą uprawianie sztuk walki ze sprzątaniem po remontach i budowie. To nie tylko wysiłek fizyczny, jak mogłoby się z początku wydawać, ale przede wszystkim wspólne wartości: determinacja, wytrzymałość, cierpliwość, przestrzeganie zasad, wzajemny szacunek, umiejętność współpracy w zespole, bez którego nie da się osiągnąć sukcesu ani w pracy, ani w sporcie. Wskazujesz też na istotną rolę odpowiedniego przygotowania i zaplanowania zadań. A samo sprzątanie jest już jak podjęcie walki.

Sprzątanie po remoncie i budowie w MrOffice

Jesteśmy firmą specjalizującą się w świadczeniu najwyższej jakości usług sprzątających, w tym w doczyszczaniu obiektów po remontach i budowach. Nasze prace wykonuje wykwalifikowany zespół opiekunów przestrzeni, którzy dbają zarówno o czystość w budynkach, jak i o ochronę środowiska naturalnego poprzez zastosowanie ekologicznych rozwiązań.

Jak sprzątamy po remoncie i budowie?

Każda z przeprowadzanych przez nas usług jest procesem, do którego starannie się przygotowujemy, biorąc pod uwagę specyfikę danego obiektu. Musimy dobrać odpowiedni środki czyszczące, narzędzia oraz opracować odpowiednią strategię działania. Nasze prace obejmują kompleksowy zakres usług m.in. wynoszenie wielkogabarytowych śmieci, usuwanie plam z farb, kleju i innych substancji, odkurzanie wykładzin, mycie okien i powierzchni szklanych oraz inne czynności, które pozwolą oddać obiekt pod klucz. W naszej pracy wykorzystujemy ekologiczne preparaty i nowoczesne technologie, które umożliwiają doczyszczanie zabrudzonych elementów, a jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia i środowiska oraz nie niszczą nawierzchni.

Sprzątanie po remoncie i budowie – cennik

W naszej firmie każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego dla oszacowania, jaka może być cena za sprzątanie po remoncie czy budowie, potrzebujemy najpierw obejrzeć obiekt i określić rozmiar niezbędnych prac. Nasz ekspert przyjeżdża na miejsce i dokonuje wizji lokalnej. Ponadto przy ustalaniu dokładnej stawki za sprzątanie po remoncie i budowie musimy także uwzględnić wielkość powierzchni, która będzie poddana pracom porządkowym. Często takie obiekty mają bardzo szeroki metraż, przez co może być koniecznością wyznaczenie zasięgu czyszczonego terenu. Zatem odpowiadając na pytanie – ile kosztuje sprzątanie po remoncie i budowie oraz jaka jest cena za m2, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę zakres planowanych usług, wielkość obiektu, a w następstwie ilość czasu, jaki jest potrzebny do przeprowadzenia wszystkich prac.

Autor artykułu:

Wojtek
Z Wojtkiem każdy remont kończy się czystym startem. Precyzyjne sprzątanie po budowie.

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: