Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie?
Blog

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego mieszkania, często w stanie deweloperskim. Dzięki temu zyskujemy własne cztery ściany, co daje nam niezwykle duże pokłady komfortu. Jednak, wiąże się to bardzo często z koniecznością przeprowadzenia remontu, który wymaga od nas nie tylko dużego pokładu finansowego, ale również i energetycznego. Wymiana płytek, wyłożenie paneli, tynkowanie, czy malowanie ścian, to tylko niektóre z elementów, z którymi musimy się zmierzyć. Dodatkowo takie prace pozostawiają za sobą duży bałagan, który ciężko uporządkować. Przede wszystkim zabrudzenia, które powstają w wyniku remontu różnią się od zabrudzeń w mieszkaniach, które powstają na co dzień. Są to pyły, które gromadzą się w wyniku szlifowań i ścierania, ale nie tylko. Trudniejszym rodzajem częstych zabrudzeń są plamy po farbach, które wymagają specjalistycznego czyszczenia. Nie możemy również zapomnieć o różnego rodzaju odpadach i śmieciach, które zostają po zakończonym remoncie. Sprzątanie tego typu wymaga poświęcenia ogromnych pokładów czasowych, dlatego też, w ostatnich latach stało się popularne zlecanie sprzątania mieszkań po remoncie, profesjonalnym firmom sprzątającym. Dodatkowo, jest to bardzo wygodne i bezpieczniejsze dla zdrowia naszego i naszych bliskich. Dlaczego? Pozbycie się dużej ilości pyłu i substancji chemicznych wymaga od nas użycia dodatkowych środków ochrony osobistej. Jeśli nie chcemy podejmować ryzyka, lub obawiamy się, że zadanie zostanie przez nas wykonane nieodpowiednio, jest to idealne zadanie dla firmy sprzątającej. Stawki za sprzątanie mieszkań mogą być różne i zależą od wielu czynników. Jakich?

Sprzątanie w biurach

Cena sprzątania mieszkania po remoncie

Dla osób, które podejmują się remontu mieszkania kluczowy jest efekt końcowy remontu. Nie chcielibyśmy odebrać mieszkania po remoncie w stanie nieczystości, dlatego też na etapie sporządzania kosztorysu remontu, wiele osób decyduje się na dołączenie do tego usług sprzątania. Ile mogą one wynosić i od czego zależą? Najważniejszą rolę w wycenie takiego zlecenia przejmuje metraż naszego lokum. Logiczne jest, że wraz ze wzrostem powierzchni, cena usługi także będzie rosła. Warto też zwrócić uwagę na skalę i rodzaj zabrudzeń, które będą podlegały czyszczeniu. Przy sprzątaniu mieszkania po remoncie zostaje nie tylko pył, ale także i plamy po farbie, śmieci. Ich ilość, rodzaj i trudność usunięcia mają znaczny wpływ na cenę. Aby mieszkanie było doprowadzone do perfekcji, profesjonalne firmy sprzątające korzystają z różnego rodzaju substancji, lub technologii, dzięki którym lokum jest doprowadzane do stanu ładu i czystości. Często, do takich zleceń są wysyłane ekipy sprzątające zamiast pojedynczych osób. To także ma kluczowy wpływ na wycenę danego zlecenia.

Mycie okien i elewacji

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie?

Na różnego rodzaju stronach w Internecie, jesteśmy w stanie znaleźć informacje na temat tego, ile kosztuje wykonanie takiej usługi, zazwyczaj za godzinę pracy. Cena ta waha się w zależności od województwa, miasta. Oczywiście, jest ona indywidualna dla danej firmy sprzątającej oraz zakresu świadczonych usług, jakie powinny zostać wykonane w ramach zlecenia. Ceny w województwie dolnośląskich wahają się w okolicach 50+ złotych brutto za godzinę. Dla Wrocławia jest to około 53 zł. Czy jest to dużo? Pod uwagę należy wziąć fakt, że takie zlecenie zaoszczędzi nam dużo czasu. Sam remont jest wymagający, a sprzątanie po nim wiąże się z kolejnym wkładem finansowym. Przeznaczenie pewnej kwoty na zlecenie sprzątania mieszkania firmie sprzątającej można potraktować jako pewnego rodzaju inwestycję, która szybko się zwraca. Dodatkowo, co zostało już wspomniane wcześniej, profesjonalne firmy zajmą się tematem profesjonalnie, nie zostawiając po sobie żadnych zanieczyszczeń, oddając mieszkanie nie tylko w idealnie czystym stanie, ale również i bezpiecznym do użytkowania.

Sprzątanie bez chemii

Autor artykułu:

Wojtek
Z Wojtkiem każdy remont kończy się czystym startem. Precyzyjne sprzątanie po budowie.

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: