Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte
Nazwa Projektu

iBag

Ambasador Projektu
Jakub Janowicz
Cel Projektu
Rosnąca świadomość ekologiczna i konieczność ograniczenia ilości jednorazowych produktów dały nam impuls do opracowania alternatyw, które promują zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Projekt iBag polega na opracowaniu nowego materiału oraz technologii produkcji tkaniny, która posłuży do wytwarzania worków wielokrotnego użytku na odpady. Celem projektu jest opracowanie materiału worka, który ma wykazywać odporność na procesy czyszczenia i prania, co stanowi o wyższości proponowanego rozwiązania nad powszechnie wykorzystywanymi workami jednorazowego użytku.
Przed wykonaniem
Projekt w trakcie realizacji 2024 - 2025 r.,
Sklad zespołu

dr Karol Leluk

Prodziekan ds. badań naukowych i współpracy zagranicznej Wydział Inżynierii Środowiska
Politechnika Wrocławska

Baruch Jaakov Janowicz

Doświadczony działacz społeczny i pracownik Warsaw Enterprise Institute. Znany z inicjatywy #seniorwkoronie, współtworzył także program Centrum GovTech dotyczący zarządzania zasobami wodnymi.
Cele projektu:
  • Stworzenie worka odpornego na uszkodzenia mechaniczne.
  • Recykling po zakończeniu żywotności worka = minimalizacja negatywnego oddziaływania na środowisko.
  • Łatwość czyszczenia i suszenia, co ułatwi utrzymanie higieny oraz zachowanie estetyki produktu.
Partnerzy projektu:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
+48 600 600 495
+48 600 600 495
Home > O nas > Nasze Projekty
Miasta Życzliwe Naturze
Projekty BeCleanGoGreen mają na celu przemianę miejskich przestrzeni z szarych, brudnych i zapomnianych w zielone oazy, łączące elementy natury. Przekształcamy zaniedbane tereny w przyjazne dla życia i estetyczne miejsca, promując jednocześnie edukację na temat dbania o nasze wspólne środowisko.

Nasze inicjatywy dają drugie życie miejskim przestrzeniom, przyczyniając się do tworzenia miast życzliwych mieszkańcom i naturze.

Działamy z przekonaniem, że małe zmiany prowadzą do wielkich efektów, tworząc miasta, w których natura i człowiek współistnieją harmonijnie.

Nasze Projekty

Projekt IBag
Projekt w trakcie badań 2024 - 2025 r.
Most Pokoju
Projekt w trakcie badań 2024 - 2025 r.
Adam
Ekspert ds. Życzliwego Miasta

Poznaj porady Adama

Przemień miejską przestrzeń w zieloną oazę z Adamem, gdzie przyroda i architektura współgrają, tworząc miasta życzliwe mieszkańcom i naturze.