Pon.–Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Plac Solny 16, 50-062 Wrocław

kontakt@mroffice.pl

Ambasada Pszczół na pomoc matce naturze

7 listopada 2022

Pszczoły nie tylko produkują miód, ale przede wszystkim zapylają większość roślin. Dzięki nim człowiek może pozyskiwać zbiory warzyw i owoców, a wiele gatunków zwierząt żywi się w wyniku działań zapylaczy. Zatem rola pszczół w przyrodzie i ich wpływ na życie nie tylko ludzkie są bardzo istotne.

Znaczenie pszczół dla natury doskonale rozumieją osoby, które tworzą Fundację Ambasada Pszczół. Jej misją jest ochrona i ratowanie owadów zapylających oraz edukacja społeczna w tym kierunku. Obecnie Ambasada ma pod swoją opieką ponad 40 uli. Pomaga zakładać pasieki, a także jest twórcą pierwszej w Polsce internetowej mapy pasiek, dzięki której łatwiej można dotrzeć do ekologicznych pszczelarzy.

W lipcu 2022 Fundacja zaczęła współpracę z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej i przekazała uczelni trzy ule wraz z pszczelimi rodzinami. Tak powstała pasieka Ulopolis, która znajduje się na dachu jednego z budynków w kampusie głównym politechniki. Jej przeznaczeniem nie jest produkcja miodu ani badania nad pszczołami w ulu. Naukowcy z politechniki chcą wykorzystać Ulopolis do testowania w warunkach terenowych nowych rozwiązań technicznych, które będą służyć rozwojowi i unowocześnianiu pszczelarstwa. Poza tym pasieka ma swój wkład w popularyzację idei hodowli pszczół w aglomeracjach miejskich, a także pełni rolę edukacyjną. 

Głównym projektem Ambasady Pszczół jest tworzenie łąk miododajnych w miastach na terenie województwa dolnośląskiego oraz rozwój takich inicjatyw poprzez sadzenie odpowiednich drzew i uprawę roślin korzystnych dla zapylaczy. Fundacja zaprasza do wsparcia swoich działań, można zostać wolontariuszem, czyli Ambasadorem Pszczół, a także przekazać darowiznę. Wszelkie informacje znajdują się na stronie Fundacji. Nasza firma MrOffice ma swój wkład w ratowaniu owadów zapylających i z każdej wystawionej faktury przekazuje do 5 % kwoty na cele Ambasady Pszczół.