Pon.– Czw.: 8:00–17:00, Piątek - zamknięte

Blog

Home > Ambasada Pszczół na pomoc matce naturze
Blog

Ambasada Pszczół na pomoc matce naturze

Pszczoły nie tylko produkują miód, ale przede wszystkim zapylają większość roślin. Dzięki nim człowiek może pozyskiwać zbiory warzyw i owoców, a wiele gatunków zwierząt żywi się w wyniku działań zapylaczy. Zatem rola pszczół w przyrodzie i ich wpływ na życie nie tylko ludzkie są bardzo istotne.

Znaczenie pszczół dla natury doskonale rozumieją osoby, które tworzą Fundację Ambasada Pszczół. Jej misją jest ochrona i ratowanie owadów zapylających oraz edukacja społeczna w tym kierunku. Obecnie Ambasada ma pod swoją opieką ponad 40 uli. Pomaga zakładać pasieki, a także jest twórcą pierwszej w Polsce internetowej mapy pasiek, dzięki której łatwiej można dotrzeć do ekologicznych pszczelarzy.

W lipcu 2022 Fundacja zaczęła współpracę z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej i przekazała uczelni trzy ule wraz z pszczelimi rodzinami. Tak powstała pasieka Ulopolis, która znajduje się na dachu jednego z budynków w kampusie głównym politechniki. Jej przeznaczeniem nie jest produkcja miodu ani badania nad pszczołami w ulu. Naukowcy z politechniki chcą wykorzystać Ulopolis do testowania w warunkach terenowych nowych rozwiązań technicznych, które będą służyć rozwojowi i unowocześnianiu pszczelarstwa. Poza tym pasieka ma swój wkład w popularyzację idei hodowli pszczół w aglomeracjach miejskich, a także pełni rolę edukacyjną. 

Głównym projektem Ambasady Pszczół jest tworzenie łąk miododajnych w miastach na terenie województwa dolnośląskiego oraz rozwój takich inicjatyw poprzez sadzenie odpowiednich drzew i uprawę roślin korzystnych dla zapylaczy. Fundacja zaprasza do wsparcia swoich działań, można zostać wolontariuszem, czyli Ambasadorem Pszczół, a także przekazać darowiznę. Wszelkie informacje znajdują się na stronie Fundacji. Nasza firma MrOffice ma swój wkład w ratowaniu owadów zapylających i z każdej wystawionej faktury przekazuje do 5 % kwoty na cele Ambasady Pszczół. 

Autor artykułu:

MrOffice

Przeczytaj też

Komentarze

    Dołącz do dyskusji
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Podobne artykuły: